Sievietes - 2021. gada vēstures pamatlicējas

Starptautiskā sieviešu diena, 8. marts, ir iespēja atzīmēt sieviešu sasniegumus. Sākot ar politikas un beidzot ar biznesu, no reliģijas līdz sportam, sievietes visās pasaules sfērās šogad jau ir guvušas sasniegumus. Esam uzskaitījuši tikai dažas no sievietēm, kuras līdz šim ir veidojušas 2021.gada vēsturi.

Sievietes - 2021. gada vēstures pamatlicējas

"Lai arī es varētu būt pirmā sieviete šajā birojā, es nebūšu pēdējā. Jo katra maza meitene, kas šovakar skatās, redz, ka šī ir iespēju valsts. ” Tā novembrī sacīja Kamala Harisa, kad viņu ievēlēja par pirmo ASV viceprezidenti.

Šajā Starptautiskajā sieviešu dienā (8. martā) mēs atzīmējam revolucionārus sieviešu sasniegumus visā pasaulē, kas šobrīd bruģē ceļu, lai mazas meitenes var sekot viņu pēdās.

 

Janvāris

KAMALA HARISA (ASV)

Kad 2021. gada 20. janvārī Harisa uzlika roku uz Bībeles, notika uzreiz 3 vēsturiski notikumi: viņa tika atklāta par pirmo melnādaino, pirmo Dienvidāzijas amerikāņu un pirmo sievieti viceprezidenti. Pirms pandēmijas dzimumu līdztiesības trūkums politikā nozīmēja politisko iespēju palielināšanos, jo dzimumu atšķirības 75% apmērā vēl aizvien bija jāsamazina: vislielākā atšķirība no četriem apakšindeksiem Pasaules ekonomikas foruma Globālajā dzimumu līdztiesības ziņojumā par 2020. gadu.

 

AMANDA GORMANA (ASV)

Kamala Harisa tajā dienā nebija vienīgā sieviete, kas Kapitolija kalnā veidoja vēsturi. Skatuve tika dalīta ar 22 gadus jauno Amandu Gormani, pirmo ASV Nacionālā jaunatnes dzejnieku laureāti, kura kļuva par jaunāko dzejnieci, kura uzstājās prezidenta inaugurācijā. Gormana veidoja vēsturi atkal februārī, kad kļuva par pirmo dzejnieci, kura uzstājās Super Bowl, lasot savu dzejoli “Kapteiņu koris”. 8. martā viņa vadīs Starptautiskās sieviešu dienas sarunu starp Hilariju Klintoni un Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Nensiju Pelosi.

 

KAJA KALLAS (Igaunija)

Nepilnu nedēļu pēc Harisas ienākšanas vēstures grāmatās aiz te pat mums kaimiņos, Kaja Kallas, kļuva par Igaunijas pirmo premjerministri. Tagad valstī ir gan sieviete premjerministre, gan sieviete prezidente.

 

Februāris

ZARA MOHAMMED (Lielbritānija)

1. februārī Zara Mohammed kļuva par pirmo sievieti un 29 gadu vecumā bija jaunākā persona, kas ievēlēta par Lielbritānijas Musulmaņu padomes, valsts lielākās musulmaņu pārstāvniecības organizācijas, ģenerālsekretāri. Viņa sacīja, ka cer, ka tas mudinās sievietes uzņemties vadošās lomas: "Es domāju, ka sievietes dažreiz vilcinās uzņemties līdera lomu, kaut arī viņas ir vairāk nekā kvalificētas to darīt."

 

Sāra Tomasa (ASV)

Super Bowl, 7. februārī, izbaudīja virkni sieviešu debiju, ar Amandu Gormani kā pirmo dzejnieces uzstāšanos un Sāru Tomasu kļūstot par pirmo sievieti, kas pildīja tiesneša pienākumus, savukārt Tampabejas "Buccaneers" treneru asistenti Marala Džavadifara un Lorija Locusta kļuva par pirmajām trenerēm sievietēm, kas iegūtu Super Bowl titulu. Tomasa teica: "Būt pirmajai šajā visā nekad nebija mans mērķis, bet, zinot, kāda ir ietekme ne tikai uz manu meitu, bet arī uz jaunām meitenēm, sievietēm visur - un arī jauniem vīriešiem un vīriešiem - ir apbrīnojami. "

 

Vitnija Volfa Herda (ASV)

Kad Bumble Inc. izpilddirektore 11. februārī palaida sociālo mediju un iepazīšanās platformu, viņa auklēja savu gadu veco dēlu - un 31 gadu vecumā kļuva par jaunāko sievieti dibinātāju, kas publiskoja ASV uzņēmumu. Viņa teica CNBC: "Tam vajadzētu tikai kalpot par piemēru tam, ka viss ir iespējams, un es esmu tik saviļņota nodot stafeti nākamajai sievietei, kura mani pārspēs kā nākamā “jaunāka sieviete”."

 

Māsa Natālija Bekvarta (Francija)

11. februāris bija arī nozīmīga diena progresam dzimumu līdztiesības jomā Romas katoļu baznīcā. Franču māsa Natālija Bekvarta, kas pazīstama kā “Buru mūķene” (dēļ mīlestības pret jūrniecību un jūras attēliem), kļuva par pirmo sievieti, kuru pāvests Francisks iecēla par Bīskapu Sinodes sekretāri. Tas nozīmē, ka viņai būs balsstiesības asamblejās, kuras daudzas sievietes ir pieprasījušas. "Šī ir ļoti drosmīga zīme un ļoti pravietiska pāvesta Franciska izvēle," viņa sacīja žurnālistiem. "Es arī ceru, ka tas norāda uz konkrētām izmaiņām."

 

Ngozi Okonjo-Iweala (Nigērija-ASV)

15. februārī Pasaules Tirdzniecības organizācijas 164 dalībnieki vienbalsīgi izvēlējās bijušo finanšu ministru Nigērijā par savu jauno ģenerāldirektoru, padarot viņu par pirmo sievieti un pirmo afrikānieti, kas jebkad ieņēma šo amatu. Okonjo-Iweala pārņem PTO vadību izaicinošā laikā.

 

SEIKO HAŠIMOTO (Japāna)

Bijusī Japānas olimpisko spēļu ministre, Seiko Hašimoto, pārņēma atbildību kā nākamā Tokijas 2020 olimpisko spēļu prezidente pēc tam, kad viņas priekšgājējs Joširo Mori atkāpās no amata pēc komentāra, ka sievietes "runā pārāk daudz". Tikai piecas no 24 Japānas Olimpiskās komitejas dalībniecēm ir sievietes. Hašimoto ir septiņkārtēja olimpiete un 1992. gadā izcīnīja bronzu par ātrslidošanu.

JASMĪNA HARISONE (ASV)

Kad viņas airi 20. februārī pieskārās Antigvas krastam, pēc 70 dienām jūrā, 21 gadu vecā Jasmīna Harisone kļuva par jaunāko sievieti, kura airēja solo pāri Atlantijas okeānam.

KLOĪ ŽAO (Ķīna)

Zelta globusa balvās 28. februārī, Žao kļuva par pirmo Āzijas sievieti un tikai otro sievieti, kura ieguvusi balvu par labāko režisoru par filmu “Nomadland”. Barbra Streisanda, pirmā sieviete, kas ieguvusi balvu, Twiterī apsveica Pekinā dzimušo Žao, sakot: "Ir pienācis laiks!"

Raksta avots: https://www.weforum.org/agenda/2021/03/international-women-day-groundbreaking-gender/

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu