Revolut panākumi ierindo Stronski miljardieru sarakstā
Globālā finanšu platforma Revolut pārliecinoši ieņēma savu vietu kā Lielbritānijas vērtīgākā fintech grupa un viena no vērtīgākajām fintech grupām Eiropā. Tas arī padara tā dibinātāju un izpilddirektoru, Maskavā dzimušo Nikolaju Stronski, par jaunāko fintech miljardieri, kas nāk no Krievijas Republikas.
Londonā bāzētais uzņēmums nodrošināja investīcijas 500 miljonu ASV dolāru apjomā, tā kopējam finansējumam sasniedzot 836 miljonus dolāru. Investīciju vadīja Silīcijas ielejas riska grupa TCV, kura noteica Revolut vērtību $5,5 miljardu apjomā - trīs reizes lielāku nekā tās pēdējās līdzekļu vākšanas kārtas novērtējums 2018. gadā un vienādu ar pagājušajā gadā Zviedrijas Klarna uzstādīto privātā Eiropas fintech rekordu.
Technology Crossover Ventures (TCV) savā mājaslapā atzīmē, ka jau ir investējuši vairāk nekā 10 miljardus dolāru tehnoloģiju uzņēmumos, tostarp Airbnb, ByteDance, Peloton, Spotify un TripAdvisor.
Nikolaja Storonska, Revolut izpilddirektora neto vērtība (vismaz uz papīra) ir balstīta uz Forbes pagājušā gada februāra atskaiti, kurā viņš atzīmēja, ka viņa likme Revolut tiek samazināta līdz 30%. Tas ļauj mums novērtēt Stronska vērtību, pēc investīciju kārtas noslēgšanas, aptuveni 1,65 miljardu ASV dolāru apmērā.
Stronskis sacīja, ka investīcija “demonstrē investoru uzticību mūsu biznesa modelim”, jo Revolut mēģina pāriet no priekšapmaksas kartes, kas galvenokārt tiek izmantota ārzemju ceļojumiem, uz starptautisku banku, kuru klienti izmantotu katru dienu. “Ejot uz priekšu, mūsu uzmanība ir vērsta uz banku operāciju izvēršanu Eiropā un to cilvēku skaita palielināšanu, kuri Revolut izmanto kā ikdienas kontu un tiecas pēc rentabilitātes”, piebilda Nikolajs Stronckis.
Jau 2018. gadā Revolut saņēma bankas licenci Lietuvā, taču tikai šī gada sākumā sāka pārvietot nelielu klientu daudzumu uz tās banku vienību.
Pašlaik lielākā daļa no uzņēmuma 10 miljonu lietotājiem tiek apklapoti caur e-naudas licenci, kas nozīmē, ka klientu noguldījumi tiek glabāti pie trešās puses bankas un tos neaizsargā noguldījumu apdrošināšanas sistēma.
Tuvāko mēnešu laikā Revolut plāno pārvirzīt pārējos Lietuvas klientus uz pilnvērtīgiem bankas kontiem, pirms šogad plānotās banku darbību paplašināšanas visā Centrāleiropā un Austrumeiropā. Kā arī uzņēmums plāno piedāvāt jaunus kreditēšanas produktus, piemēram, overdraftus un privātos aizdevumus, lai mudinātu klientus izmantot Revolut kā savu galveno bankas kontu.
Informācijas avoti: