Eiropas Neobankas un izaicinātājbankas

Iepriekš jau stāstījām par to, kas ir neobankas. Varētu šķist, ka finanšu tehnoloģijas nāk no ASV un nav piesaistītas mūsu likumdošanai vai, ka visas mūsu darbības tajās ir neredzamas. Taču populārākie fintech produkti, kurus daudzi jau aktīvi izmanto, nāk no pārsteidzoši tuvām valstīm. Pēdējās desmitgades laikā, Eiropas banku industrija ir piedzīvojusi milzu pārmaiņas. Tiek lēsts, ka ap 2023. gadu reģionālo neobanku klientu skaits pieaugs līdz pat 85 miljoniem.

Eiropas Neobankas un izaicinātājbankas

REVOLUT

Lielbritānija

Kaut Lielbritānija nu jau izstājusies no Eiropas, mēs nevaram neatzīmēt Revolut, kas piedāvā tādus banku pakalpojumus kā:

  • priekšapmaksas kredītkarte (MasterCard vai Visa);
  • valūtas maiņa bez komisijas maksas;
  • akciju tirdzniecība bez papildmaksas;
  • kriptovalūtas maiņa;
  • vienādranga (P2P) maksājumi.

Dibināšanas gads: 2015

Klientu skaits: 7 milioni

Vērtība: USD 5.5 miljardi

Darbības reģioni: Eiropas Ekonomiskā zona, Šveice, ASV, Kanāda, Austrālija un Singapūra.

 

KLARNA

Zviedrija

Klara ir viena no Eirpopas vadošajām bankām, kas piedāvā maksājumu risinājumus 80 miljoniem klientu starp 190’000 tirgotājiem 17 valstīs. Klarna piedāvā tiešos maksājumus, maksā pēc saņemšanas iespēju un iemaksu plānus vieglā viena-klikšķa iegādes pieredzē.

Šis jaunuzņēmums gan sākumā bija tēmēts uz tiešsaites un digitāliem maksājumiem, 2017. gadā tam tika piesķirta pilna bankas lincence, ļaujot piedāvāt virkni jaunu bankas produktu un pakalpojumu tās klientiem visā Eiropā.

Dibināšanas gads: 2005

 

NICKEL

Francija

Iepriekš zināms kā Compte Nickel, Nickel ir alternatīvs banku pakalpojums Francijā. Kompānija saviem klientiem piedāvā iegādāties debet kartes un norēķinu kontus vairāk nekā 5’000 tabakas veikalos. Konti var tikt pārvaldīti izmantojot mobilo aplikāciju. 

Nickel plāno paplašīnāties un startēt Spānijā, Portugālē, Beļģijā, Itālijā un Austrijā. Franču banka BNP Paribas ieguva Nickel 2017. gadā. 

Dibināšanas gads: 2014 

Klientu skaits: 1.2 miljoni (Francijā)

 

N26

Vācija

Agrāk dēvēta Number 26, N26 ir Vācijas mobilā banka, kas piedāvā visiem saviem klientiem bezmaksas pamata norēķinu kontu un debet karti MasterCard. Kā arī Maestro karti klientiem noteiktos reģionos. Papildus, N26 piedāvā premium kontus, ar papildfunkcijām par ikmēneša maksu. Kā arī klienti var pieprasīt overdraftu un ieguldījumu produktus.

Dibināšanas gads: 2013

Klientu skaits: 5 miljoni

Vērtība: EUR 3.5 miljardi

Darbības reģioni: Šveice, ASV, Vācija, Austrija, Beļģija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Grieķija, Īslande, Brazīlija Īrija, Itālija, Lihtenšteina, Lielbritānija, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija.

 

BUNQ

Nīderlande

Dibināts 2015. gadā, Bunq ir starptautiska Holandiešu mobilā banka, kas bāzējas Amsterdamā.

Uzņēmums piedāvā virkni online finanšu pakalpojumu, pamatā caur tās mobilo aplikāciju, kura ļauj klientiem atvērt vienu bezmaksas maksājumu kontu vai līdz pat 25 kontiem par mēneša maksu. Turklāt, klienti var pieprasīt naudu no draugiem, dalīt rēķinus un veikt tūlītējus maksājumus. Bunq ir pieejams arī uzņēmumiem.

 

MONZO 

Lielbritānija

Neobanka, kas bāzējas Lielbritānijā, Monzo ir vēl viens piemērs kā mobile-only jaunuzņēmums pārtop par licencētu banku. Sākotnēji Monzo piedāvāja saviem klientiem mobilo aplikāciju un priekšapmaksas debetkartes, bet 2017. gadā viņu Lielbritānijas bankas licences ierobežojumi tika atcelti, ļaujot tiem piedāvāt norēķinu kontu. Monzo bija viens no agrajiem putniem starp jaunajām izaicinātājbankām Lielbritānijā.

Dibināšanas gads: 2015

Klientu skaits: 3 miljoni

 

BNEXT

Spānija

Nesen izveodotā, Spānijas vadošā pirmā mobilā neobanka. Tai esot 300’000 aktīvu lietotāju un vairāk kā EUR 100 miljonu ikmēneša pārskaitījumos.

Bnext darbojas Eiropas savienībā zem e-money licences, nodrošinot lietotājus ar karti un piesaistītu mobilo tirgu, kas piedāvā banku produktus no izvēlētiem partneriem. Uzņēmums nodrošina arī kontu apvienošanas funkciju, lai pārvaldītu tradicionālo banku kontus iekš mobilās lietotnes. Lietotāji var pievienot platformai savus jau esošos kontus un pārvaldīt savas finanses vienuviet, jebkurā laikā.

Dibināšanas gads: 2017

 

FIRE

Īrija

Dibināta 2009. gadā, izaicinātājbanka Fire no Īrijas palīdz biznesiem maksājumu pārvaldīšanā, izmantojot digitālos kontus un debet kartes, kā arī atbalsta virkni maksājumu pakalpojumu. Tas viss ir pieejams, pateicoties spēcīgai API (Aplikāciju Programmēšanas Saskarne).

Kompānija piedāvā divu valūtu kontus (eiro un sterliņu mārciņa) kā arī privātos kontus. 

Darbības reģioni: Lielbritānija un Īrija. 

 

Kā arī Anytime no Beļģijas, Neon no Šveices, Benco BNI Europa no Portugāles, Hype no Itālijas, Aprila Bank no Norvēģijas, Holvi no Somijas, Lunar no Dānijas un daudzas citas fintech kompānijas, kas piedāvā dažāda spektra finanšu produktus. 

Izskatās, ka nākotne noteikti pieder tehnoloģijām un tiem, kas vēl nav izmēģinājuši ērtumu, ātrumu un vienkāršību, ko sniedz digitālās bankas, noteikti iesakām izmēģināt. Labā ziņa ir tāda, ka ar tik plašu un dažādu pakalpojumu piedāvājumu klāstu, ikkatrs varēs atrast sev piemērotāko rīku.

Raksta avots fintechnews

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu